Greyson Hackaton 2020

Greyson.eu/Blog/Greyson Hackaton 2020
Prvý ročník Greyson Hackatonu sa niesol v predvianočnom „confcall“ duchu pri dodržiavaní hygienických pravidiel. Prihlásilo sa 12 konzultantov a vývojárov z českej aj slovenskej kancelárie, ktorí vytvorili 2 tímy a intenzívne pracovali na nápade 7 dní. Dali si pauzu od svojich projektov u klienta a zapriahli ešte viac pravú hemisféru pri tvorbe inovatívnych prototypov vo veľmi krátkom čase. My sme ich pri tom celý čas pozorovali a priniesli Vám informácie ako to celé dopadlo.

Prvý tím si vybral tému digitálnych bločkov, účteniek. Výzva bola nasledovná – nahradiť papierovú účtenku za elektronickú, dodržať pritom platnú legislatívu a zároveň maximalizovať užívateľský komfort na strane obchodníka i zákazníka. Tento tím sa musel popasovať s viacerými výzvami ako napríklad monetizácia riešenia, motivovanie zákazníkov a obchodníkov na využívanie riešenia a aj navrhnutie spôsobov reklamácie tovaru. Nová aplikácia E-účtenka by mala byť prínosom pre všetky zúčastnené strany a by zároveň mala minimalizovať náklady na fyzické účtenky. Či sa navrhovaná idea začne realizovať alebo nie, na to si budeme musieť počkať. Ale sme si istí, že papierové účtenky čaká čoskoro prelomová revolúcia!

Druhá skupina hackatonistov sa zamerala na tému, v ktorej je Greyson o niečo viac doma. Ich úlohou bolo vytvorenie novej inovatívnej platobnej metódy. Hlavnými “challengami” bolo odlíšenie sa od konkurencie a vytvorenie väčšej hodnoty pre zákazníkov, ako ponúkajú giganti Apple či Google. Svoje riešenie pomenovali GREYTPAY a postavili ho na princípe instantných platieb bez potreby vlastnenia POS platobného terminálu u obchodníka.

Výstupom spolupráce tímov boli dva funkčné prototypy, “high-level” dizajn riešení a krátka prezentácia. Samozrejme sme nemohli vynechať ani 20 minútové grilovanie otázkami, ktoré odhalili silné a slabé stránky oboch nápadov.

Odprezentovanie riešenia, kvalita rozpracovania ideí a uplatniteľnosť na trhu boli kľúčové kritéria pri rozhodovaní o víťazoch tohtoročného Greyson Hackatonu. Celé dianie sledovalo viac ako 60 kolegov z Greyson, ktorí hlasovali za svojho víťaza vo finále. Nakoniec podľa kritérií a vyrovnanosti oboch tímov nebolo možné rozhodnúť o víťazoch prvého ročníka a zvíťazili oba tímy. Aj keď je to neuveriteľné, ale takto sme to neplánovali.

Obom tímom gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov pri tvorbe a realizácii inovatívnych nápadov.
Všechny články:
© Greyson Consulting, 2007-2022.
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram